Nojah, ei saa ilma kirgedeta siin külakeses ikka hakkama. Sedakorda siiski õnneks pole hambus mina ja mu pere, vaid hoopis terve maja täis rahvast ühe ärimehe vastu, kelle tegelikud eesmärgid rahvale segaduseks jäävad. Ja ilmselt ärimees, arvab, et meil on eelarvamused või et me oleme kari lolle..või tibisid, kes ei tea ehitusmaailmast grammigi.

Tõsi, ei teagi. Vähemalt mina. Aga meie maja katuse all on mitmeid kortereid, kus on mehed ehitusspetsialistid, kes reaalselt on ehituses sees ja ei aja näpuga järge vaid exeli tabelis. Kuid meie maja naispoole rahvas, pole ka kari lolle, või tibisid. Me oleme kõik oma valdkonnas head ja hinnatud tegijad. Me võime käia tööl, me võime olla kodused, kuid me oleme naised, emad, lapsed ja me tunneme, et see siin on meie kodu. Meie majas, möllavad aeg ajalt kired, draamad, kuid kus neid poleks. Me maja on väike kogukond rahvast, kes on koondunud ühise katuse alla elama, juba kümmekond aastat, mõni vaat, et kauemgi veel. Siin on perekondi, kes kasvatavad lapsi, käivad tööl. Siin on täisealisi, siin on pensionäre. Mõnel koduloom, mõnel kaks, mõni suitsetab koduhoovil, mõni laulab öösel valjul häälel dushi all, kuid me kõik hoolime oma ümbrusest ja majast, mis on meile kõigile koduks. Kodumaja, millel ühine katus. Me teame üksteist, me ei pruugi kõigiga olla parimad sõbrad, kuid me ka ei kisu tühjast tüli ja vajadusel me kõik seisame oma kodu ja kaasnaabrite eest.

Meil on kirgiküttev teema, KÜ soovis vahetada ehitusobjekte, mille ehituseks/vahetuseks küsiti hinnapakkumised, mida arutati läbi ühistu liikmetega. Terve maja hääletas, ühiselt ühe ehitusfirma poolt. Üks mees, kes kevadel ostis meie majja korteri, jäi erapooletuks.

Seesama mees, soovis saada hinnapakkumistest tabelit, sest muidu tema ei saa neist aru. Ta ei saanud võrrelda kolme hinnapakkumist. Tüüpiline vanakooli exeli tabeli mees. Tema meelest, on võimalik saada seda pakkumist veel odavamate hindadega. Ja helistab ja üsna agressiivselt ühistu juhatuse liikmetele, millegipärast soovides, et ühistu juhatus läheks kaasa just tema poolt valitud ehitusfirmaga, sest nii on parem, odavam.

Kas alati on odavam kõige parem valik? Kas erapooletuks jäänul on vaja kembelda?

Kasvõi nii et majarahvas muudab oma otsust, tellib valitud ettevõttest need esemed ja tema enda firma paigaldab. Talle ei lähe korda, et nii ei kehti esemetele ka 5 aastane garantii, ehk siis ” mis te selles garantiis nii kinni olete”. Ja muudkui helistab ja surub oma nägemust peale, sest temal on ehituskogemus. Või kes teab, mis kogemus. Kemplemises.

Kuid miks on ta siin? Väites, et tegutseb me kõigi huvides?

Ta pole siin päevagi elanud. Tuli esimest korda koosolekule. Tema motiivid on segased ja hetkel käib temaga käsikäes paras draama🤣

Kes ta selline on? Mis on tema motiivid? Need tegelikud.

Kodurahu või meie kõigi huvi nüüd igastahes mitte.

Autor

Kirjuta kommentaar