Ma hakkasin uuesti käima ratsutamas. Eelmisel aastal käisin Kobratu tallis, kuid sellel aastal, otsustasin koos klassikaaslastega minna proovida hoopis, treener Gea, juhendamise alla Pärna talli.

Ja minu esimene kukkumine sadulast, eelmisel reedel oli päris hirmutav. Öeldakse küll, et pärast hobuse seljast kukkumist, tuleb sinna tagasi ronida. Aga mina tunnen, et võtan paar päeva trennidest üldse vabaks.🐎

Vend käis nädal aega Saaremaal laagris. Täiega põnev tegelikult. Ootan, enda laagrisse minekut järgmise kuu lõpus. Minu laager toimub Võrtsjärve ääres. Lubati palju matkamist, üritusi ja teemapäevi purjetamisega Võrtsjärvel. Kõlab igatahes põnevalt.

Juulis läheme Pärnusse. Teeme ühe ranna ja mereäärse puhkuse. Õed tahtsid minna Lottemaale. Ise eelistaks Tervise Paradiisi vee ja saunakeskust.

Praegu aga me telgime kodus. Maja ees. Me siin lõket küll ei tee, aga emps tegi suppi ja pannkooke ja noo loogish, et suvejätsi ka.

Meie ostame suvejätsi Lähte poest või toome varuga Tartust. Siit kohalikust Äksi poest ei osta me enam midagi ise ega soovita ka oma sõpradele sealt suvejätsi ega muud osta.🍦

Selle pereblogi kirjutades, olen aru saanud, et meie pere on arvamusel, et kohalikku ettevõtjat tuleb alati tunnustada ja võimaluse korral hea sõnaga soovitada.

Ja see, on täiesti esimene kord, kus me kohalikku ettevõtjat ei tunnusta ning soovitame isegi suveranna nänni ja jätsi osta mujalt.

Seevastu tänase postituse lõpetan aga soovitusega, proovida ära Juulamõisa kohviku, vanamoelise aparaadiga valminud traditsioonilised vahvlid, ja mõnusat jahutavat astelpajumahla ning mõnusaid kananagitsaid, mis on minu absoluutne lemmik. Juulamõisa kohvikust, saab vist muidu jätsi kah 😉

Autor

2 kommentaari

  1. Väga äge on lugeda, et on peresid, kus lapsed ei viibi kogu aeg nutiseadmes. Ja isegi suvel on viitsimist trenni teha. Ratsutamine ongi ala, kus algus on raske, kui nõksud selged on lihtsam. Muidugi, sõltub ka hobusest. Kuid siiski, ära anna alla ja mine hüppa tagasi sadulasse😉

    Mis puutub aga suvejätsi, siis selles kohalikus kaupluses on hirmus kallid tooted. Ei raatsi pakki piimagi osta, rääkimata jätsist, mis maksab 2x samapalju, kui nt Tabivere kaupluses.

  2. See aitaks, palju edasi, kui sul oleks oma 🐎 , mitte see ratsakooli oma. Oled näinud filme, kus ratsanikul ja hobusel tekib side. See side saab tekkida, kui on üks ühele suhe. Tunnihobusel on ju neid suhteloojajd ja vajajaid palju. Aga tõepoolest, uuesti, sadulasse. Hops!

    Juulamõisa vahvlid on täiega head 😇

Kirjuta kommentaar