Pealkiri kõlab nagu möödunud lumi ja kehva sisuga eestikeelne raamat. Aga kui teema, pole hea, ei saagi eeldada ka kaantest paremat tulevärki. Okei, millest, me siis täna räägime. 😀

Täna räägime üleile alustatud vahejuhtumist, kus keegi nimetas, Sosistavat tüdrukut paksuks (ma ei tea, mis värk on pliiatspeenikestel tüdrukutel, selle sõnaga) ja rääkis teistele, et ütlejaks oli Tüdruk💛Väänik. Tüdruk💛Väänik aga muidugi, märkis ära viisakalt, et tema see polnud. Ja üleüldse, kõik, mis tookord juhtus, ja kuidas kõik selgeks sai, loeme paar teemat tagasi. Igatahes, lõpuks muidugi selgus ka, et Tüdruk💛Väänik rääkis tõtt. Meil on isegi kuvatõmmised mitmekordselt vestlustest säilitatud. Ja ühe tüdrukuga ka üle räägitud, kes seal vestlusel oli juures. Meie jaoks sai sel lool punkt pandud, sest me teadsime, et päris Ütleja teavitas Sosistajat ja palus veel vabandust ka.

Aga…eile siis tuli õhtul Tüdruk💛Väänik tuppa ja teatas, et tema järgmine päev, kooli ei lähe. Sosistava piiga ema oli klassijuhatajaga rääkinud ja tahtnud, et õpetaja tüdrukutega räägiks, sest mina olen nii võimatu ja minuga ju ei saa rääkida. ( Ei saagi 😆 täidan, vaid ta enda soovi – hoian ennast ja oma pere temaga kokku saamast eemal)

Helistasin klassijuhatajale. Tema pakkus välja, et liidavad vestlusele juurde ka koolipsühholoogi. Olin nõus. Kuid millest konkreetselt jutt hommikul tuleb, seda ma ei teadnud.

Aga Tüdruk💛Väänik tuli koolist koju, ütles, et õpetaja oli nendega rääkinud. Teemaks oli, see “paks” teema. Õnneks uskus õpetaja ikka tõendeid, mis lausa tõde näkku karjusid. Ehk, et miks usub Sosistav tüdruk oma klassikaaslasest ja varem heaks sõbrast olnud tüdrukust kõige halvimat kuulujutu näol.👀

Sosistav tüdruk ei vabandanud. 👀

Aega jäi väheks ja nad pidid esmaspäeval koolis edasi vestlema. Leian, et selline lahendus sobib tegelikult meilegi päris hästi ja võib olla sünnib sellest ka midagi head.💚

Mina muidugi ei saa jälle ilma sarkasmita hakkama ja pean küsima, paar küsimust.

Et nagu, see Sosistav piiga ei näidanud, siis oma emale seda vestlust ega maininud oma emale poole sõnagagi, et juba eelmisel õhtul selgus, et Tüdruk💛Väänik ei rääkinud temast halvasti. Vaid…ta kustutas need tunnistavad vestlused lausa ära. Miks? Kas tõesti saab olla nii rumal ja arvata, et kui enda vestlusaknas lause ära kustutad, et siis kustub ka vestluspartneril.👀😆

Ja teine küsimus, kuna üks teine tüdruk tegi märkusi Sosistava “paksuse” ja riietuse kohta, siis miks ei ole Sosistav tema peale juba kaevanud ja miks nende emad omavahel ei räägi?

Kas tundus lihtsam ka seekord, meile ära “panna” ? 👀 Mõnel perel pole, vist mitte essugi teha.

Nagu ilmneb, ei saa teemale punkti panna 😆😆 vaatame, mis nädala algus huvitavat toob.

Hoolimata kõigest, on meil meel hea, sest kevad on käes. Pori on väljas. Lumikellukesed ja päike. Kaneelisaiakesed ja külm piim. Päikeselaik. Tuduva beebi nohin. Tunnijagu kirjatöödki tehtud. Teised lapsed asjatavad Noortekeskuses. Ja varsti teeme kõik koos süüa. Istume teleka ette maha ja tunneme rõõmu, et oleme koos ja et meil on kõik hästi. Kevad.

Autor

2 kommentaari

  1. Olen algusest peale su blogi lugenud ja mulle meeldib, kuidas sa oma pere eest seisad. Paljud vanemad lihtsalt ei julge avalikult tunnistada, et sina 5 lapse ema oled suutnud lapsed paremini üle kasvatada, kui tema selle ühe. Minu meelest juba see konkreetne juhtum näitab, et laps valetab kodus vanematele suud silmad täis, teeb kurba nägu.
    Sellistel vanematel on hiljem väga valus kukkumine pilvepiirilt, kuhu nad end on kui ülimasse astmesse tõusnud. Kui meie plika Palamusele kooli läks, siis näitas, tema üsna ruttu sellistele lastele koha kätte. Ega neid leidub ikka igas koolis, klassis. Siingi. Aga sellist nahhaalsust muidugi, annab ka otsida. Ja ei mingit vabandust? Häbi lugu küll. Aga selle saab võtta kokku sõnaga – kodune kasvatus.

  2. Mina pigem mõtlen, et see mis toimub teil seal, seda nimetatakse teisiti koolikiusamiseks. Ma ei saa aru, kuidas õpetajad sellega veel tegelenud pole. Liiati, et kui kui selline ema, nagu sel tüdrukul, kuidas ta nagu üldse saab või kas üldse tohib ta helistada sinu tüdrukule. Milleks? Et rääkida? Mida? Et tema saaks rääkida? Temasugused kasvatagu oma väikest jõhkardit, mitte korralikus peres kasvavat last, kus on põhirõhk kasvatusel ja armastaval läbisaamisel. Kes on hella hingega ja kes tunneb, et talle tehakse liiga? Ja sinul emana ei ole õigust oma lapse eest seista ja tõde välja uurida?

    Ohh, minu meelest oled sa alati olnud, et nagu koer kondiga. Enne lahti ei lase, kui sotid selged. Paraku jah, mõnele, kes sinisilmselt oma nähvitsat usub ja kõik teised pahad on, noh….ei meeldigi selline sihikindlus. Vaevalt, et selline häbigi tunneb.

Kirjuta kommentaar