Me olime täna kokku saamas, esmalt poisiga ning tema emaga. Poisiga, kes väitis, koolis, et noortekeskuses, võttis minu tütar, tema telefoni ilma loata, ning luges vastloodud klassigrupi vestlust.

Sotsiaalpedagoog, väitis, et oli rääkinud, selle poisi emaga, kes oli väga vihane ja hommikul oma lapse telefonile ekraaniluku peale pannud. Samuti, keelas ta vestlemise ajal, lapsel mulle helistada, ja lapse versioon juhtunust, ei huvitanud teda ka. Ja see on fakt. Fakt on ka see, et ta jagas lapsele informatsiooni, mis olin vaid tema kõrvadele mõelduna rääkinud, ning tema kasutas, seda minu lapse vastu. Lisades sinna juurde, et minu laps on tema silmis oma usaldusväärsuse minetanud.

Tõeline “tugi” süsteem.

Reedel, sattusin ühe lausekatke peale, aga minema noortekeskusesse ja sealse juhataja jutust, koorus välja aga midagi muud. Ka pealtnägijad, väidavad midagi muud. Laupäeval leppisin messengeris kokku selle poisi emaga kohtumise. Pühapäeval saime kokku.

Esimene asi, mida see poiss ütles ” See polnud, minu telefon. See oli hoopis, klassivend x oma.”

???

Loomulikult, iga ema usub oma last. Ja arusaadav, et kui lapsel on keeld, telefoni kaasa kooli, välja kaasa võtta ja sel on lukk peal. Siis, jäigi algselt jutt, et asjaloo klaarimiseks, peaks kokku leppima vestlusringi homme, meie kõigi vahel, sest minu tütar oli väga kindel, endas, et see telefon kuulus, just sellele teemaalgatajale.

Selgus muidugi ka see, et sotsiaalpedagoog polnud helistanud reede hommikul selle poisi emale. Ta oli väga üllatunud, seda väidet kuuldes.

Siis, meenus, et mul on ju selle teise poisi ema, sõbralistis. Helistasin, palusin kokkusaamist. See poiss hindas ausust ja rääkis kohe, ausalt ära. Et see ei olnud tema telefon. Ja ta teab, et teine poiss, nii väitis. Sest tal on kirjavahetus alles.

Tänasin. Ja ausalt, need emad on toredad ikka. Et pühapäeva õhtulgi on nõus, asju arutama.

Koju jõudes, sain juba sõnumi esimese poisi emalt, kus poiss kõik üles tunnistas emale. Lisades, et tal oli nö telefon, mille olemasolu ema isegi ei teadnud.

Kokku võttis see trall aega 1,5 h pühapäeva õhtust. Et tõde välja selgitada.😊

Siinkohal märgiksingi ära, et sellise olukorra vältimiseks, tuleb asju lahendada vanemate ja koos lastega, sest

Siis jõuab sama info korraga mõlemate osapoolteni. Distsiplineerib lapsi. Lasteõiguste tagamine – saadud ära korraga kuulatud. Koos lahenduste leidmine.

Kui see poiss homme piiga, ees vabandab, on asi võibolla andestatud. Kuid kooli tugisüsteemi, selline ebapädev juhtumite lahendus, koos vassimiste jm, lihtsalt ei sobi.

Ahjaa. Selle teise asja asjus- mul on detsembrikuust 2 blogipostitust, kus mõlemad on kiitva hinnanguga, saadud piiga jõulupakile. Lisaks, on 2 tüdrukut, kellest üks on tabivere külast, teine Lähtelt. Kaks kuuenda klassi õpilast, kes kinnitavad, et sellist ütlemist, nagu klassivend Ro, väitis “Pista p**** oma pakk” ja hunnik sõimu sinna otsa, lihtsalt polnud. Ka isa, kes piigale, peale loosipaki jagamist järgi läks, nägi piiga silmis rõõmu, saadud kingitusest.

Seega, kas ma pean ka selle lapsevanema ja tema pojaga kokku saama, tunnistajad kutsuma või tunnistab see poiss, ise ausalt üles, et valetab, sest tahab piigale halba varju heita. Millegipärast arvan, et peab lähtuma esimesest varjandist.

Ja väga väga inetu, on klassijuhatajal öelda, et “Olen teile kõigile toeks. Aga vaat sellel korral, usun ma seda poissi rohkem”.

Eks me näe, kuidas teine raund kulgeb.😀

Aga seni, väike paus 😂😂

Hea tuju, ja piigal juskui suur kivi turjalt kadunud.

Seega kokkuvõtvalt võib öelda nii, et kogemuste baasilt, võib olla kindel, et….

  1. KIUSAMISEST TULEB RÄÄKIDA, aga kellega on juba iseküsimus. Koolitugisüsteem?
  2. Klassijuhataja, direktor, volikogu?
  3. Mõni kiusamisvastase programmi juht? Noo…mõneti, saab suunamise, kuhu pöörduda. Spetsialisti kontakti.
  4. Lasteabi.ee
  5. Politsei kiusamisega ei tegele
  6. Piirkondlik lasteõiguste kaitsja
  7. Rajaleidja spetsialistid.

ÖELDAKSE, ET kui näed pealt kiusamist, siis tuleb vahele minna. VALE! Meie nägime pealt õpilaste plaani nurjata õpetaja kunstiõpetuse tunni rahu ja ajada õps närvi kindla plaaniga….SELLEST teatamisest, kõik need lapse jamad alguse saidki.

KUI TAHAD, ET MIDAGI MUUTUKS, tuleb ise ohjad haarata. Nõuda klassi lastevanemate koosolekut, uurida tugisüsteemi pädevust, panna lapsevanemad rohkem suhtlema….

Keegi, ütles, et olen naiivne. Võib olla!