Kui koolis on rohkem piitsa, kui präänikut, siis …sellest kooliskäimisest head nahka ei sünni….

Ja mina veel eelmisel aastal mõtlesin, et  see poriloopimise pask oli midagi sellist, mida veel mina näinud polnud. Aga üllatus- üllatus sel kooliaastal ei ole mitte ühtegi sellist probleemi, ja seda seetõttu, et seltskond on muutunud. Aga mida mina poleks kunagi uskunud, nägevat siis seda, et koolis viiakse sisse “piitsa ja prääniku” süsteem, kuid rõhku pannaks piitsale ja unustatakse ära präänik…võib olla vaid kusagil kaugusel lehvitada, et õpilastel hõljuks ninas aroom, misjaoks pingutada. …. sest teadmine, et õpid enda jaoks, mitte vanemate või kooli jaoks, sellises valguses enam ei toimi.

Kuigi on november, mõnusalt sügisene kuu, kus varakult pime ja hommikulgi kaua hämar…. normaalne oleks eeldada, et lapsevanemad muretsevad oma lapsele helkuri, ILMA koolipoolse tungiva nõudmiseta. Kas ema kodus saab vastutada, kui kodust väljudes on lapse riiete küljes helkur, kuid bussi ja koolijõudmise ajaks on olelusvõitluses see vidin kaduma läinud? Samuti saime eelmisel nädalal teada, et dressid on koolis riietena keelatud. Kui dresside kohapealt ma isegi võiksin arusaaja hing olla, siis edasi…keelata ära retuusid ( lubatud vaid pikema pluusi, või seelikuga), vabajariided sh pusad ( mis on kapuutsiga, lukuga) lubatud on vaid teksad või teksalõikega püksid. Õpetajatel on õigus lastel pükstest kinni võtta ja nentida, et ” Oi see nüük küll kooliskäimise riie pole, puhta dress ju.” Õpetajad kontrollisid täna hommikul, koolimaja uksel – kas õpilasel on jalas dress või teksa. Poisi jutu järgi, järgmine kord saadetakse koju riideid vahetama. No meie muidugi läksime eelmisel nädalal siis uusi kooli riideid ostma.

Aga päriselt, kui koolil on soov sisse viia koolivorm, siis ei vaidle vastu aga stiil, kuidas vanemaid ja lapsi teavitada on ikka üle mõistuse ülim. Ja kooli kodukorras on kirjas vaid, et õpilane peab koolis käima puhaste ja korralike riietega. Koolis pole lubatud käia dressidega. Arusaadav. Aga mis punktid välistavad siis retuusid, pusad jne? Niisamuti … mis värk on märkamiste ja märkuste kirjutamisega? See, et õpilasel pole patsikummi – on väärt märkust? Või see, et õpilane tegi korra tunnis krooksu, et siis see tuleb üles tähendada kui ebaviisakas käitumine ( aga muidugi unustatakse ära enesepoolne vääritu käitumine)  Samuti kui tüdruku klassijuhataja kirjutas kiitva märkuse stuudiumisse, imestas poiss, et mismoodi, kiitus,…et koolis öeldi, et enam kiituseid ei kirjutata, ja hinnete tagant kaovad ära nii + kui –

Nagu päriselt? Mis kool see selline on? Kes on enne näinud, et piits rohkem tulemuslikum on, kui präänik? Äkki mõtlemiskoht?

Igastahes, on november. Poodides on juba jõulukaup…. mhmh 14.11 🙂

Aga oma kodus võib küünlaid meeleolu tekitamiseks põletada ja kooli kaamose vastu öösel  isevalmistatud trühvlikomme mugida küll.💖 Aegsasti näiteks lihavõteteks ideid varuma ja koguma hakata, on vist juba üsna paslik 😛 Aga enne seda on plaan veel enne novembrikuu lõppu panna lapsed õudu jutte Tähekesele kirjutama panna. Las ragistavad mõtlemislihaseid.

Ja motivatsiooniks on

mul präänikut ka 🙂

💖