Avatud meelega avatud taludest😊soovitus järg.aastaks- Sirgu talu

Küll on hea, et avatud talude üritust korraldatakse veel järgnevatel aastatelgi. Talusid on nimekirjas palju, ja reklaami järgi, tekkis soov külastada nii mitmeid, et isegi kahe päeva jooksul, lihtsalt ei jõuaks.

Seega, tuleb teha valik. Möödunud nädalavahetusel olin täiega otsustusvõimetu. Oli plaan, oli nimekiri…aga kaksiku tähtkujule omaselt sai nimekirja alternatiivid sisse toodud, tekkis plaan b. Lõpuks tegutsesime, ikkagi plaan a järgi, mis jättis isegi parema mulje.

Niisiis, plaan a koosnes Sirgu talu ja Jaago Käsitöö talu külastusest. Ja plaan b Nõos asuvast Viinamärdi talust, Breti talust ja Luke piimavabrikust.

Esimene oli siis Viinamärdi talu. Nagu ikka, jutt on alati vägevam kui tegelikkus. Igatahes, meile ei pakkunud see käik, suuremat elamust, kuid siiski midagi, mida argielus naljalt ei saa. Nimelt ronida reinarullide otsa, ja alla liugu lasta. Mõned rullid olid endale saanud näo ja saba ja muutunud ülesöönud lammasteks. Andekas mõte, sest lapsed olid täiega sillas.

Talu peremees, näitas mozzarella tegu, perenaine tegi laudas ja lammaste juurde ringkäiku.

Gpsi järgi minnes ei leidnud me üles Luke piimatalu ega Breti talu. Aadress oli, aga see viis eramajade vahele ja viitasid polnud ka. Ei viitsinud otsima ka hakata.

Suundusime hoopis Sirgu tallu. Küll on hea, et pool kohalikuna tean kanti, kuid gpsi järgi jõudsime probleemideta kohale. Pealegi teeviidad olid ka igalpool olemas. Talu, mis metsa sees, väike, kuid kodune, mõnus ja kõik tulijad tundsid, end oodatult, mõnusalt ja hästi. Siin me saime toreda vastuvõtu osaliseks, kõik said. Koos juhiste ja näpunäidete saatel, avastasime peenraid, maitsetaimi, ostsime kaasa ühe potis tomatitaime (1e), lapsed toitsid kitsi võilillelehtede ja selleks valmispandud leivakestega. Pisikesed paid teenisid ära ka pardid, jänesed ja mõned kuked- kanad. Saime maitsta päris lillat hernest. Maitse hea, lapsed olid pisut pettunud, et herned ise lillad polnud. (Ainult kaun)😂

Siin oldi ka lastele mõeldud, mänguala koos kiikude, liivakasti ja mänguasjadega. Siseruumis dronootika teadmiste avastamine ja mäng.

Täiskasvanutele (lastele ka) avatud suurepäraste maitsetega kohvik. Kohv oli hea, pulgakook maitsev, minu absoluutne lemmik oli astelpaju tort.

Kook, oli nii hea, et kirjutasin hiljem talu pererahvale ja tänasin suurepärase elamuse eest 🙂 ja küsisin retsepti. Sain ka. Aitäh! 😀

Arvatavasti, kui talu jätkab ka järgmisel aastal traditsiooni, osaleda avatud talude projektis, on see üks taludest, kuhu naaseme. Ja kuhu soovitame teistelegi, järgmisel aastal oma autonina seada.

Sirgu talu asub Kastre vallas. (Võõpste)

Nb. Nad vist ei osalegi järgmisel aastal, aga siiski, ainult kiidusõnad. Aitäh veelkord 😀

Jaago käsitöö talu ja kohvik, oli avatud vaid 16 ni ja sinna me ei jõudnudki 🙂

Et siis järgmiseks aastaks, võta plaani üheks päevaks kaks talu, pane selga ilmale vastavad riided ja avatud meel ja tee oma perele lustlik sõit mööda eestimaa käänulisi teid ja avastage talude elu olu.😊

One thought on “Avatud meelega avatud taludest😊soovitus järg.aastaks- Sirgu talu”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga