https://www.postimees.ee/6744978/raha-kogumine-hatta-sattunud-isale-loppes-skandaaliga

Jalgpalliklubi FC Jõgeva Wolves organiseeris Facebookis raha kogumise oma mängija Andrei Usmanovi toetuseks, kuid asi lõppes suure skandaaliga.

Tavaliselt on asi selliste rahakogumistega, et ma ei loe neid. Samuti ma ei toeta igasuguseid üleskutseid rahaliste vahenditega, kassidele ega koertele. Sest kui oled valinud selle tee, et tahad aidata kassi/koera või lindu, kelle põhimõtteliselt on looduslik valik ära märkinud kõige nõrgema, väetima, siis las nii ollagi. Ei pea ju igat hingitsema jäetud tänavakassi iga hinnaga elule tagasi upitama, kui lihtsam ja kergem oleks ta piinad lõpetada. Eriti, kui sul pole neid tuhandeid, millega raviarveid kinni plekkida. Ja kerjad neid iga päev lõustaraamatust.

Inimestega on muidugi teine lugu. Aga, siiski, kui annetad raha, pakud riideid või tööd ja siis tuleb artikkel hoopis teisest vaatenurgast ja siis järsku tunnevad toetajad end petetuna. Miks?

Antud loo põhjal, edastas abipalve ju siiski kolmas isik, ehk jalgpalliklubi. A, seda ise ei koostanud, ega avaldanud. Tema naise ema tuli ja kukkus avaldama omapoolseid tõdesid. Kuid, kas ajakirjanik, ei suutnud näha ka asjade suuremat pilti – väga mugav on läbi selle artikli näidata, et A ei saa oma tütre kasvatamisega hakkama. Ja, et tema lapse vanaemana, peaks saama selle lapse hooldusõiguse. Kuid, kas ta ka mainis, mis samme on ta juba konkreetselt selleks astunud, või mis tegusid teinud, et tema tahtmine läbi läheks. Minu meelest on see vanaema, üsna kibestunud ja alatute tegutsemise viisidega. Mitte, et ma teaks täpselt kõiki asjaolusid, aga nii kuulu järgi😂

Me külakeses teavad ju kõik kõiki ja egas siis pereelukegi külainimeste ees varjatuks jää. Ei teadnud, siin keegi, nende riidusid või lahkhelisid. Ikka käisid koos ringi, tülisid ega nääklusi nähtud ega kuuldud. Koos tütrega käidi ka Saadjärve eelmise aasta lastejooksul osalemas ja järve ääres ning laste liivakastis käisid nad ka kõik koos mängimas.

Ja ükshetk,… umbes kuujagu 2019 veebruarist, kuulsime õnnetusest küll, imestasime muidugi varem küll, et neid pole enam näha ega kuulda õues liikumas. Ükshetk, nägime A., keda enam äragi ei tundnud. Kõhnaks jäänud ja näost ära jäänud. Siis saime ka kuulda, mis seis V. ja kuidas V. ema nõuab kohtus tütre eestkosteõigust, ja V. ning A. ühise tütre hooldusõigust.

Millegipärast, usun ma siiski A. lugu. Mitte, seda pastakast väljamõeldud muinasjuttu, mida skandaalina hõbekandikul serveeritakse.

Olgu kuidas, nende muude asjadega on, ei hakkagi aru saama, ega taha ka. Sest reaalselt, võõras võitlus, eks ole. Aga täiega ajab närvi, kui selline sopaloopimine pihta hakkab ja usutakse just seda sopaloopijat eks.

Viimati, kui kuulda oli, siis oli küll kuuldavus, et haiglas füsioteraapia andis juba lootust, niisamuti, et V. aru sai, mida talle räägitakse ja nüüd tema ema väidab, et arstid ei anna paranemislootust. Hmm.🤔 selliste juhtumite puhul ongi lootus, mis peab olema väga tugev.

Me kohalikud inimesed võivad väita küll, et Andreile pole oma tütre kasvatamisel küll midagi ette heita. Tubli mees, otsis omale töö, laps on alati kenasti riides, naerul näoga. Käivad senini aeg ajalt, kui neid siinkandis liikumas, küll rannas ujumas- mängimas või mänguväljakul. Lapsel on oma tuba. Lasteaiakoht ja teised isapoolsed sugulased, vanaema, kes vajadusel aitab ja toetab.

Seega, nagu jah, tõepoolest, usun, et kui keegi, end milleski petetuna võib tunda, siis pigem ikka see ajakirjanik ja tema lugejaskond.

Aga ajakirjanikud, kirjutavad loo enamasti ikka sellest vaatevinklist, kellel rohkem pori on loopimiseks anda. Mul endalgi oli kogemus kunagine selline, kus soovisime leida juba pikale veninud loole lahendust läbi meediakajastuse. Tulemuseks oli see, et ajakirjanik pöördus vastasleeri poole ja kirjutas nende poolsele arvamusavaldustele sellise loo, kus saime paraja pasarahe omale kaela. Mina ja see teine, naisterahvas, kes julgesid tähelepanu juhtida ühe ühingu liikmetele. Õnneks, me tol hetkel taipasime, et kui sinu vastas on ikka täielikult lasteaed siis mida sa sellistega ikka vaidled😂 Täiskasvanud võiksid suuta oma erimeelsused väljaspool meediat, vahele segamiseta ära lahendada.

Siis saab veel võib olla ka sest käkist midagi söödavat.

Ega hiljem, enam sitast saia saa!😂

Autor

Kirjuta kommentaar